Spirala zadłużenia

  • Email
  • Facebook
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube
  • Strona główna
  • ABC Upadłości
    • Słownik upadłości
    • FAQ
  • Wnioski i porady
  • Bankructwo
  • Wyjście z długów
    • Życie po upadłości
    • Historie lokalnych upadłości
  • Restrukturyzacja
  • Zagranica
    • Norwegia
    • UK
  • Czyszczenie BIK
  • Kontakt
Jesteś w: Strona główna / Wnioski i porady

W spiralę zadłużenia może wpaść każdy – Ty również

8 czerwca 2018

W spiralę zadłużenia może wpaść każdy – Ty również

Większość osób, kiedy słyszy o długach i spirali zadłużenia, pierwsze co myśli to: na szczęście mnie to nie dotyczy i nigdy nie będzie dotyczyć. Niestety są one w dużym błędzie. Nie ma znaczenia jaką masz obecnie sytuację finansową. Niemal u każdego może się ona diametralnie zmienić i to w ciągu kilku dni, kilku tygodni lub miesięcy. Jak twierdzą doradcy finansowi, nie ma takiej kwoty, której nie można wydać. Ekstremalnym przykładem może być bokser Mike Tyson, najsłynniejszy upadły konsument, który „przepuścił” majątek warty 400 milionów dolarów i jeszcze popadł w ogromne długi. Dla każdej racjonalnej osoby może się wydawać, że wydanie tak wielkiej kwoty jest po prostu niemożliwe, jednak Mike’owi Tysonowi nie tylko się to udało, ale i zrobił to w zaledwie kilka lat. Głupota? Rozrzutność? Ekstrawagancja? Zdecydowanie tak, ale to nie znaczy, że takie są powszechne przyczyny popadnięcia w spiralę zadłużenia.

W kategorii: Wnioski i porady

Windykacja okiem dłużnika, a okiem wierzyciela

4 czerwca 2018

Windykacja okiem dłużnika

Termin „windykacja” budzi powszechne przerażenie, choć przecież nie oznacza nic innego, jak dochodzenie swoich praw do rzeczy lub zapłaty. Celem windykacji jest odzyskanie, najczęściej, pieniędzy, ale co ważne, poprzez działanie zgodne z obowiązującym prawem. Mówi się, że najłatwiej jest odzyskać dług, który jest w miarę „świeży”. Stąd przestroga dla wszystkich ludzi, by kontrolowali płatności i nie dopuszczali do nadmiernych opóźnień w zapłatach.

W kategorii: Wnioski i porady

Czy windykacja to egzekucja, a windykator jest komornikiem? O lękach dłużników.

30 maja 2018

Czy windykacja to egzekucja, a windykator jest komornikiem? O lękach dłużników.

Posiadając choć jeden dług znajdujemy się w stanie ciągłego lęku o to, jakie będą konsekwencje bycia zadłużonym i jak zachowa się w tej sytuacji wierzyciel. Większość z dłużników ma przed sobą obraz komornika, wkraczającego do domu i zabierającego cały dobytek. Często windykator utożsamiany jest z komornikiem, a cały proces windykacji to dla wielu to samo, co egzekucja. Czy tak jest naprawdę? Czym, i czy w ogóle, windykacja różni się od egzekucji? Kim jest komornik, a kim windykator i czy któregoś z nich należy się obawiać?

W kategorii: Wnioski i porady

Polacy o upadłości konsumenckiej

8 maja 2018

Polacy o upadłości konsumenckiej

Coraz więcej osób podejmuje się ogłoszenia konsumenckiego bankructwa. Dzieje się tak zapewne z powodu zliberalizowanych przepisów upadłościowych. W 2017 roku z upadłości konsumenckiej skorzystało 5471 osób, czyli o 24% więcej niż w 2016. BIG InfoMonitor zebrał następujące dane statystyczne na temat postępowań upadłościowych w Polsce:

W kategorii: Wnioski i porady

Jak zebrać środki na spłatę zadłużenia?

5 maja 2018

Spłata zadłużenia jest jedynym rozsądnym wyjściem z problemów finansowych. Zapewne nie będzie to łatwe, ale w obliczu zajęć komorniczych i utraty całego majątku warto znaleźć sposób do porozumienia się z wierzycielami i uregulowania długów. Oto kilka podpowiedzi, jak to zrobić.

W kategorii: Wnioski i porady

Spojrzenie dłużnika na upadłość konsumencką

4 maja 2018

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawa upadłościowe, od 1 stycznia 2016 roku ogłoszenie upadłości konsumenckiej stało się znacznie łatwiejsze. Obecny kształt ustawy umożliwia całkowite oddłużenie, stąd lawinowy wzrost liczby spraw w sądach o ogłoszenie konsumenckiego bankructwa.

W kategorii: Wnioski i porady

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

29 kwietnia 2018

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

W ciągu ostatnich lat zaobserwowano zjawisko ogromnej ofensywy kredytowej banków i parabanków. Kredyty były tanie i łatwo dostępne. Polacy chętnie je zaciągali, głównie z myślą o realizacji niespełnionych dotąd marzeń o własnym mieszkaniu lub samochodzie. W konsekwencji zaciągnięte zobowiązania skutkowały dotkliwymi konsekwencjami.

W kategorii: Wnioski i porady

Rzetelny Dłużnik – kto to taki?

19 kwietnia 2018

Rzetelny Dłużnik – kto to taki?

Upadłość konsumencka oraz gospodarcza to narzędzia, które służą oddłużeniu niewypłacalnego konsumenta, a także osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Jednakże, aby skorzystać z funkcji oddłużeniowej upadłości, należy na nią „zasłużyć”. Nie każdy może doczekać momentu, w którym długi przestaną istnieć. Dlaczego? Warunkiem, który w jednym i drugim przypadku musi zostać spełniony jest dłużnicza rzetelność.

W kategorii: Wnioski i porady

Upadłość konsumencka- gdzie szukać pomocy?

9 kwietnia 2018

Upadłość konsumencka - gdzie szukać pomocy?

Firmy pożyczkowe i banki nie ustają w poszukiwaniach nowych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z oferowanych przez nich produktów. Kampanie reklamowe firm z sektora usług finansowych zakrojone są zazwyczaj na szeroką skalę i w związku z tym, niemalże nierealne jest ich uniknięcie. Oferty kredytów, kart kredytowych lub kont osobistych z opcją debetu docierają do konsumentów wieloma kanałami. Reklamy pożyczek są emitowane przez wszystkie środki masowego przekazu. Ponadto, w skrzynkach na listy i na słupach ogłoszeniowych można znaleźć ulotki zachęcające do wzięcia błyskawicznej pożyczki. Aby podpisać nowe umowy kredytowe niektóre banki i parabanki kontaktują się z potencjalnymi klientami wysyłając im listy z ofertą pożyczki albo składają przez telefon propozycję udzielenia kredytu.

W kategorii: Wnioski i porady

Upadłość konsumencka – broszury i formularze

8 kwietnia 2018

Upadłość konsumencka - broszury i formularze

Ogromna ilość stron internetowych, w tym również tych dotyczących upadłości konsumenckiej, może prowadzić do tego, że kłopotliwe staje się zweryfikowanie, który z komunikatów jest tym obecnie obowiązującym i zawierającym jedynie poprawne dane. Poszukując wiadomości dotyczących norm i przepisów prawnych, nie wolno zapominać o tym, że prawo nieustannie ewoluuje i dziś przeczytane informacje mogą być na następny dzień nieaktualne. Upadłość konsumencka, to stosunkowo niedawno wprowadzone do polskiego prawa postępowanie (marzec 2009r.), nad kształtem którego nadal prowadzone są prace. Nawet w czasie pisania poniższego artykułu wiadomym jest, że opracowano nowy projekt kolejnych już zmian.

W kategorii: Wnioski i porady

Upadłość konsumencką należy traktować jak życiową lekcję

5 kwietnia 2018

Upadłość konsumencką należy traktować jak życiową lekcję

Jak powszechnie wiadomo postępowanie upadłościowe ma jasny cel – oddłużyć niewypłacalnego konsumenta i zapewnić mu ponowny start, bez długów, wierzycieli i windykatorów. Droga upadłości konsumenckiej zazwyczaj jest kręta, a do tego pełna wybojów. Najczęściej wiąże się to z likwidacją majątku dłużnika i rozpoczęciem budowania życiowego dorobku od zera. Mimo wszystko, jeżeli efektem ma być spokojne życie bez długów to warto.

W kategorii: Wnioski i porady

Upadłość konsumencka a wynagrodzenie za pracę

18 marca 2018

Jak postrzega się firmy pożyczkowe

Zastanawiam się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Stałem się niewypłacalny i nie jestem już w stanie regulować swoich wymagalnych należności. Zastanawiam się jednak, co stanie się z moim wynagrodzeniem

W kategorii: Wnioski i porady

Upadłość a mieszkanie

17 marca 2018

Upadłość a mieszkanie

Ogłoszenie upadłości poprzedza zazwyczaj dość ciężki okres w życiu człowieka. Pojawiają się w tym czasie poważne problemy, pierwsze długi. Dochodzi do tego stres, frustracja i spadek zadowolenia z codzienności. Jeśli zadłużenie i stan niewypłacalności powstały na skutek sytuacji losowych, niesprzyjających okoliczności, można starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która prowadzi do oddłużenia.  

W kategorii: Wnioski i porady

Mity o upadłości konsumenckiej

16 marca 2018

Kto może zostać doradcą restrukturyzacyjnym

Pomimo tego, że od kilku lat upadłość konsumencka przestała być tematem tabu i coraz częściej jest   postrzegana jako szansa na wyjście ze stanu niewypłacalności, to i tak narosło wokół niej sporo mitów, które budują fałszywy obraz tego postępowania oddłużającego. Dlatego postanowiliśmy rozprawić się z kilkoma najczęściej powtarzanymi „mitami”, które mogą niepotrzebnie wprowadzać w błąd niewypłacalnych konsumentów.

W kategorii: Wnioski i porady

Upadłość konsumencka a alimenty i 500+

15 marca 2018

Upadłość konsumencka a alimenty i 500+

Życie potrafi pisać nieprzewidywalne scenariusze, które mogą zmienić dotychczasową rutynę nawet o 180 stopni. Utrata pracy czy nagła choroba, która pojawia się zawsze w najmniej nieoczekiwanym momencie, rozwód, a do tego rosnące długi i niecierpliwiący się wierzyciele. Może okazać się, że zaległe zobowiązania finansowe wobec wierzycieli to nie wszystko. Dłużnik z powodu rozwodu jest obłożony dodatkowo obowiązkiem alimentacyjnym na rzecz dziecka. Co więcej, obowiązek alimentacyjny może również dotyczyć małżonka lub rodzica, który z jakiegoś powodu żyje w niedostatku. Problem ten dotyczy zarówno osób wobec których alimenty zostały zasądzone, jak i samych upadłych dłużników. Tym bardziej może on urosnąć do naprawdę wysokiej rangi, jeśli okaże się, że zasądzone alimenty są dla tych osób jedynym źródłem utrzymania.

W kategorii: Wnioski i porady

  • « Poprzednia strona
  • 1
  • …
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Następna strona »

Kilka słów o nas:

Opisujemy procedurę upadłości konsumenckiej, historie ludzi, doradzamy jak rozpocząć nowe, wolne od długów życie.

Zamów na stronie bezpłatną rozmowę z Kancelarią RIO, by porozmawiać o swojej sytuacji – możliwościach ogłoszenia upadłości lub restrukturyzacji.  Zespół Kancelarii tworzy wielu specjalistów – w tym prawników, doradców indywidualnych a także ekspertów od finansów.

Kategorie artykułów:

  • ABC Upadłości
  • Wnioski i porady
  • Życie po upadłości
  • FAQ
  • Wyjście z długów
  • Bankructwo
  • Restrukturyzacja
  • Zagranica
  • Czyszczenie BIK

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

od dnia 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (dalej zwane – „RODO”), którego przedmiotem jest ochrona Twoich danych osobowych.

W związku z tym pragniemy Cię poinformować, że w ramach prowadzenia naszej strony internetowej korzystamy z wielu technologii służących zbieraniu i przetwarzaniu danych osobowych, także związanych z plikami „cookie”.


Deprecated: Korzystanie z genesis_footer_creds_text uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.1.0! Zamiast tego użyj genesis_pre_get_option_footer_text. This filter is no longer supported. You can now modify your footer text using the Theme Settings. in /www/upadlosckonsumencka_www/www/spiralazadluzenia.pl/wp-includes/functions.php on line 5234

© 2023 · Spirala zadłużenia · Polityka prywatności