Spirala zadłużenia

  • Email
  • Facebook
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube
  • Strona główna
  • ABC Upadłości
    • Słownik upadłości
    • FAQ
  • Wnioski i porady
  • Bankructwo
  • Wyjście z długów
    • Życie po upadłości
    • Historie lokalnych upadłości
  • Restrukturyzacja
  • Zagranica
    • Norwegia
    • UK
  • Czyszczenie BIK
  • Kontakt
Jesteś w: Strona główna / Zagranica / UK

Zadłużenie w Polsce, a życie poza granicami kraju

14 października 2019

Niemal każdy z nas ma w rodzinie kogoś, kto mieszka na stałe za granicą. Cel wyjazdu jest zazwyczaj ten sam: lepiej płatna praca. Zdarzają się również inne powody wyjazdów na tzw. “zachód”. Emigracja może oznaczać również sposób na przeczekanie trudnego momentu jakim bez wątpienia może być niewypłacalność finansowa. Wiele osób myśli, że jak „ukryją” się na pewien czas za granicą, to wierzyciele zrezygnują z dochodzenia swoich wierzytelności. Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom ucieczka do innego kraju może spowodować naliczenie bardzo wysokich odsetek, które tylko pogłębią trudną sytuację finansową niewypłacalnego konsumenta. Po początkowym spokojnym okresie na obczyźnie wierzyciele mogą upomnieć się o swoje pieniądze nawet jeśli zadłużony przebywa na terenie innego kraju będącego członkiem Unii Europejskiej.

W kategorii: Norwegia, Szkocja, UK, Zagranica

Kiedy możemy mówić o COMI mieszkając w Anglii – co wspólnego ma ono z upadłością konsumencką ?

18 września 2019

Upadłość konsumencka przeznaczona jest dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które stały się niewypłacalne, a stan ten został spowodowany ich rażącym zaniedbaniem. Bankructwo osób fizycznych pozwala wyjść z długów, uzyskać oddłużenie w ramach postępowania upadłościowego. Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej mogą starać się o oddłużenie w swoim rodzimym kraju, ale również w krajach UE, co wynika z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 2015/848. Warunkiem przeprowadzenia upadłości transgranicznej jest posiadanie na terenie danego kraju głównego ośrodka interesów życiowych, czyli tzw. Centre of Main Interests. Tylko w takiej sytuacji, sąd danego kraju może wszcząć postępowanie upadłościowe i ogłosić upadłość konsumencką wobec dłużnika. Czym jest COMI?

W kategorii: ABC Upadłości, Szkocja, UK, Zagranica

Czy Brexit nastąpi ? Najświeższe informacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

16 września 2019

Ponad dwa lata temu została ustalona data wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Tzw. „brexit” miał nastąpić 29 marca 2019 r.. Wiemy jednak, że tak się nie stało. Negocjacje cały czas trwają, ale blisko pół roku później nadal niewiele wiadomo. Pewny jest tylko fakt, że na czele brytyjskiego rządu stoi nowy premier – Boris Johnson. Polityk, który był czołowym zwolennikiem „brexitu” w kampanii przedreferendalnej sprzed 2 lat.

W kategorii: FAQ, Szkocja, UK, Zagranica

Upadłość konsumencka – COMI (Centre of main interests). Co to jest?

5 września 2019

Upadłość konsumencka jest formą pomocy dłużnikom, funkcjonującą nie tylko w Polsce. Niejednokrotnie do postępowania upadłościowego na terenie innego kraju, mają szansę przystąpić także dłużnicy, którzy nie posiadają tamtejszego obywatelstwa. W przypadku upadłości w krajach należących do Unii Europejskiej, odpowiednie regulacje znajdują się aktualnie w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/848 z dnia 20.05.2015 w sprawie postępowania upadłościowego. Rozporządzenie 2015/848 stosuje się do postępowań upadłościowych osób fizycznych, prawnych, przedsiębiorców i osób niewykonujących działalności gospodarczej, jeżeli tylko spełnione zostały określone we wspomnianym rozporządzeniu warunki.

W kategorii: Norwegia, Szkocja, UK, Wyjście z długów, Zagranica

Upadłość konsumencka w Polsce dla dłużników za granicą

20 sierpnia 2019

Osoby, które przebywają poza Polską, nie mają zamkniętej drogi do ogłoszenia upadłości konsumenckiej w naszym kraju. Ustawa Prawo upadłościowe w obecnym kształcie dopuszcza możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej przez dłużnika, który nie ma na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podstawowego ośrodka działalności bądź miejsca zwykłego pobytu.

W kategorii: ABC Upadłości, Norwegia, Szkocja, UK, Zagranica

Upadłość konsumencka w Polsce dla dłużników zamieszkałych za granicą

22 lipca 2019

Upadłość konsumencka w Polsce dla dłużników zamieszkałych za granicą

Wyjazd na stałe za granice to zawsze trudna decyzja. Tym bardziej, że powód jest niemal zawsze ten sam: chęć ułożenia sobie bardziej stabilnego i lepszego finansowo życia. Wśród emigrantów znajdują się również i takie osoby, które uciekają przed wierzycielami. Są przekonani, że jak ukryją się na pewien czas za granicą, to wierzyciele zrezygnują z dochodzenia swoich wierzytelności. Niestety ucieczka może okazać się bezcelowa, a nawet pogorszyć sprawę. W niektórych przypadkach może to spowodować naliczenie bardzo wysokich odsetek, które tylko pogłębią trudną sytuację finansową niewypłacalnego konsumenta. Po początkowym spokojnym okresie na obczyźnie wierzyciele mogą upomnieć się o swoje pieniądze nawet jeśli zadłużony przebywa na terenie innego kraju będącego członkiem Unii Europejskiej.

W kategorii: ABC Upadłości, Norwegia, Szkocja, UK, Zagranica

Na drodze do umorzenia długów w Polsce dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej w Anglii

29 listopada 2018

Na drodze do umorzenia długów w Polsce dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej w Anglii

Od Brexitu do 2021

Przez kilka lat od formalnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie istniał tzw. okres przejściowy. Od momentu Brexitu aż do 1 stycznia 2021 Polaków będą obowiązywały te same prawa, co przed wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych. Do tego czasu Polacy żyjący na stałe na Wyspach będą mogli korzystać z przepisów o upadłości konsumenckiej w innym państwie unijnym, to znaczy, że będą mogli ogłosić bankructwo osobiste transgraniczne.

W kategorii: UK, Zagranica

Siedem pytań o upadłość na Wyspach

8 listopada 2018

Siedem pytań o upadłość na Wyspach

Polacy szukający swego miejsca w świecie, gnający „za chlebem”, pragnący żyć na odpowiednim poziomie i być pozbawionymi trosk o zatrudnienie i stałą pensję, to znany wszystkim topos. Właśnie takie osoby decydują się na wyjazd do Niemiec, USA, Skandynawii, Włoch, a także do Anglii licząc, że tam ułożą sobie życie lepiej niż w rodzimym kraju. Czasem zdarza się, że takie „szukanie” to także chęć ucieczki przed długami, wierzycielami i próba znalezienia miejsca, gdzie łatwiej można ogłosić upadłość. Tak, bo i tym razem chcemy opowiedzieć o upadłości, czyli narzędziu, które pomaga wyjść z zadłużenia. Artykuł ten ma wyjaśnić wszystkim czytelnikom, czy my Polacy możemy liczyć na upadłość po angielsku i jak ona wygląda? Pamiętając, że trawa jest zawsze bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma, sprawdźmy, czy mamy szansę na ogłoszenie upadłości na Wyspach?

W kategorii: UK

Upadłość na Wyspach, czyli jak bankrutuje się w Anglii.

11 października 2018

Upadłość na Wyspach, czyli jak bankrutuje się w Anglii.

Anglia to kraj, gdzie rytualnie popija się herbatę popołudniu, można podziwiać wysokiego Big Bena i piętrowe lśniące czerwienią autobusy. Miejsce, gdzie przecinają się ścieżki ludzi z całego świata, gdzie spotykają się różne kultury i pragnienia. Jedno łączy przybywających do kraju położonego na wyspach: chęć zdobycia finansowej wolności i niezależności. Często to zwykła ucieczka przed zadłużeniem, wierzycielami, życiem w strachu i niepewnością. Czy Polak może ogłosić upadłość konsumencką w Anglii? Czy to dobre rozwiązanie? Czym rożni się upadłość po polsku od tej po angielsku?

W kategorii: UK

Upadłość po angielsku, czyli plusy i minusy oddłużenia na Wyspach

7 sierpnia 2018

Upadłość po angielsku, czyli plusy i minusy oddłużenia na Wyspach

Przez bardzo długi czas Polacy poszukiwali swojego miejsca na świecie, gdzie życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, gdzie można zdobyć godziwe zatrudnienie i pieniądze nie tylko na podstawowe potrzeby. Jednym z krajów, do którego chętnie wyjeżdżali nasi rodacy była Anglia. Na Wyspach Brytyjskich każdy dostawał szansę na pracę, mieszkanie, pieniądze i lepszą egzystencję. Ucieczka z Polski,  z kraju, w którym co prawda gospodarczo dzieje się coraz lepiej, ale jeszcze nie aż tak dobrze, od niepamiętnych czasów była dla Polaków kuszącą alternatywą. Zachód, bliższy czy dalszy, kojarzył i kojarzy się nadal z dobrobytem, luksusem i większymi szansami. Od pewnego czasu, wyjeżdżamy tam również po to, by uwolnić się od długów, co też jest tam łatwiejsze. Cóż, w naszej ludzkiej naturze leży pęd do życia prostszego i pozbawionego kłopotów. Stąd też pęd do innych krajów, w tym do Anglii.

W kategorii: UK

Brexit a zmiany w polskim prawie upadłościowym

24 lutego 2018

Brexit a zmiany w polskim prawie upadłościowym

W ostatnich latach w Polsce bardzo rozwinął się rynek usług finansowych. Powstaje coraz więcej banków oferujących rozmaite kredyty. Osoby, które mają stałe zatrudnienie i zarobki na odpowiednim poziomie, mogą dość łatwo uzyskać pomoc z instytucji finansowych. Zaciągnięcie i spłata kredytu jednak zawsze wiąże się z ryzykiem.

W kategorii: UK

Pułapki upadłościowe w Anglii

25 listopada 2017

Do czasu całkowitego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej można korzystać z możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej w Anglii lub Walii. Wielu Polaków, zwłaszcza tych, którzy mają kredyty we frankach szwajcarskich, decyduje się na to z uwagi na mniej skomplikowaną, krótszą niż w kraju i bardziej przyjazną dla dłużnika procedurę. Przed podjęciem decyzji warto jednak zapoznać się z sytuacjami, które mogą być dla dłużnika kłopotliwe, a niekiedy uniemożliwić przeprowadzenie postępowania upadłościowego.

W kategorii: UK

Zdążyć przed Brexitem

24 listopada 2017

Do Anglii po upadłość konsumencką

Niegdyś Wyspy Brytyjskie kojarzyły nam się z możliwością szybkiego znalezienia dobrze płatnej pracy. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej bardzo wielu rodaków znalazło tam godziwe zatrudnienie bądź założyło własne firmy. Dziś Polacy wyjeżdżają do Anglii nie tylko w celach zarobkowych; coraz więcej wyjazdów związanych jest z ogłoszeniem upadłości.

W kategorii: UK

COMI – podstawa złożenia wniosku o upadłość konsumencką w Anglii i Walii

17 listopada 2017

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego nr 1346/2000 określa właściwość sądu, w którym dłużnik winien złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niezależnie od obywatelstwa dłużnika, jest to sąd tego kraju członkowskiego, w którym znajduje się COMI dłużnika.

W kategorii: UK

Upadłość konsumencka – w Anglii czy w Polsce?

15 listopada 2017

Współczesna sytuacja gospodarcza w naszym kraju, choć systematycznie się poprawia, wciąż jest dość daleka od ideału. Rynek pracy nie jest tak stabilny, jak oczekuje tego segment społeczeństwa w wieku produkcyjnym. Dziś coraz rzadziej spotyka się osoby, które pracują wiele lat w tej samej firmie, poznając ją od najniższych stanowisk i stopniowo awansując, osiągając wraz z doświadczeniem coraz wyższe stanowiska i zarobki.

W kategorii: UK

  • 1
  • 2
  • Następna strona »

Kilka słów o nas:

Opisujemy procedurę upadłości konsumenckiej, historie ludzi, doradzamy jak rozpocząć nowe, wolne od długów życie.

Zamów na stronie bezpłatną rozmowę z Kancelarią RIO, by porozmawiać o swojej sytuacji – możliwościach ogłoszenia upadłości lub restrukturyzacji.  Zespół Kancelarii tworzy wielu specjalistów – w tym prawników, doradców indywidualnych a także ekspertów od finansów.

Kategorie artykułów:

  • ABC Upadłości
  • Wnioski i porady
  • Życie po upadłości
  • FAQ
  • Wyjście z długów
  • Bankructwo
  • Restrukturyzacja
  • Zagranica
  • Czyszczenie BIK

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

od dnia 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (dalej zwane – „RODO”), którego przedmiotem jest ochrona Twoich danych osobowych.

W związku z tym pragniemy Cię poinformować, że w ramach prowadzenia naszej strony internetowej korzystamy z wielu technologii służących zbieraniu i przetwarzaniu danych osobowych, także związanych z plikami „cookie”.


Deprecated: Korzystanie z genesis_footer_creds_text uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.1.0! Zamiast tego użyj genesis_pre_get_option_footer_text. This filter is no longer supported. You can now modify your footer text using the Theme Settings. in /www/upadlosckonsumencka_www/www/spiralazadluzenia.pl/wp-includes/functions.php on line 5234

© 2023 · Spirala zadłużenia · Polityka prywatności