Kredyt i następna pożyczka?
Na polskim rynku istnieje mnóstwo firm i instytucji oferujących pożyczki. Można znaleźć i takie, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek na raty właśnie na spłatę poprzednich zadłużeń. Otrzymanie pieniędzy w ten sposób jest zazwyczaj bardzo proste. Wystarczy być obywatelem Polski i mieć ukończone 18 lat. Do zaciągnięcia pożyczki niezbędne są także: numer konta bankowego, dowód osobisty oraz numer telefonu. Aby otrzymać pieniądze, wystarczy wypełnić wniosek, dokonując rejestracji na stronie internetowej pożyczkodawcy. Decyzję pożyczkową można uzyskać w ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku. Łatwe? Łatwe. Opłacalne? Niekoniecznie.
Nie zapożyczaj się!
Wzięcie pożyczki na spłatę kredytu to droga na skróty, a drogi na skróty niemal zawsze prowadzą na manowce. Osoby, które mają problem z rzetelnym i płynnym spłacaniem kredytu, najprawdopodobniej nie podołają też warunkom, jakie stawia pożyczkodawca. Tym bardziej, że zazwyczaj są to warunki mniej korzystne od tych kredytowych, a odsetki za zwłokę w spłacie pożyczki mogą przerazić. Choć sięgnięcie po tak łatwe pieniądze może być naturalną reakcją w kryzysowej sytuacji, uczulamy, żeby tego nie robić! Inaczej wpadniesz w spiralę zadłużenia. To nie brzmi zachęcająco, prawda? Co w takim razie zrobić z kredytem, na spłatę którego nie ma środków?
Spróbuj negocjować
Żeby zapobiec interwencji komornika, warto działać odpowiednio wcześniej. Zamiast kombinować i chwytać się wątpliwych rozwiązań, lepiej być dla banku przejrzystym i autentycznym, nawet jeśli czasem oznacza to przyznanie się do niemocy. Skontaktuj się więc z bankiem, określ swoją sytuację i próbuj negocjować lepsze warunki. Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby podjąć się takiego zadania, możesz skorzystać z pomocy specjalistów, np. mediatorów. Oni doskonale wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z kredytodawcą, żeby renegocjować warunki umowy. Mediator może uzyskać dla ciebie niższe raty, częściowe lub całkowite umorzenie naliczonych odsetek, wakacje kredytowe lub wstrzymanie egzekucji komorniczej – jeśli ta już się rozpoczęła. Naturalnie, niezależnie od uzyskanej pomocy, dłużnik sam powinien zadbać o to, żeby starać się o środki na spłatę kredytu, podejmując np. dodatkowe zatrudnienie.
Dodaj komentarz